Chcąc iść z duchem czasu, należy wdrażać najnowsze technologie do swojej kampanii reklamowej, gdyż kształtuje to wizerunek nowoczesnej, rozwijającej się dynamicznie firmy. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod jest obecnie Rich Media, czyli oddziaływanie na zmysły odbiorcy poprzez obrazy wideo oraz komunikację dźwiękową. Co więcej, zadaniem tego narzędzia jest zmotywowanie użytkownika do podjęcia interakcji. Elementy, jakie mogą zostać wykorzystane w ramach tej technologii, to np. grafika 3D, minisite, mapa, playlista, ankieta, gra i nie tylko. Tego rodzaju reklama w aplikacjach mobilnych bazuje m.in. na technologiach DHTML, JavaScript i Flash, dlatego stwarza kreatywnym programistom wiele możliwości.

Realizujemy zlecenia z zakresu Rich Media we wszystkich najpowszechniej spotykanych formatach, w tym również w VAST TAG oraz HTML5.

Współczesny odbiorca ceni sobie interaktywność, dlatego dzięki temu, że może włączyć się do działania, często chętniej korzysta z oferty. Należy jednak pamiętać, aby wyraźnie podkreślić w kampanii swoją markę, ponieważ tylko wtedy możemy wpływać na decyzje zakupowe konsumentów.

Rich media – zalety

Do największych zalet reklamy rich media można zaliczyć wszechstronność jej zastosowania. Niezależnie od branży oraz przyjętej strategii, z łatwością można tę elastyczną ofertę dostosować do kampanii sprzedażowej czy wizerunkowej. Największą efektywność tej formy promocji osiąga się poprzez dokładne dopasowanie typu reklam do określonej grupy użytkowników. Takie działania otwierają ogromne możliwości przed każdym kreatywnym marketerem!

Typy targetowania:

 • Demograficzne
  Dopasowanie demograficzne pozwoli przedstawić reklamy rich media osobom o określonej płci, wieku i miejscu zamieszkania. Dokładne sprecyzowanie cech demograficznych grupy odbiorców, pozwoli lepiej dopasować rodzaj materiałów promocyjnych wykorzystywanych podczas kampanii marketingowej danego produktu czy usługi.
 • Behawioralne
  Oferowane przez nas targetowanie behawioralne, pozwala dobierać grupy odbiorców skupiając się na ich zachowaniach w internecie. Oznacza to, że na podstawie plików cookies tworzony jest profil użytkownika, który podsumowuje jakie strony odwiedza czy jakiego typu zakupów dokonuje. Z naszą pomocą klienci dotrą do internautów o określonych preferencjach.
 • Kontekstowe
  Targetowanie kontekstowe pozwala na przedstawienie reklam tematycznie zbliżonych do zainteresowań potencjalnego odbiorcy. Ten typ uwzględnia aplikacje, z których korzysta użytkownik, a także odwiedzane przez niego serwisy i dopasowuje treści promocyjne (rich media, ale także inne) do zagadnień i tematów na nich wyświetlanych.
 • Retargetowanie
  Retargetowanie pozwala dotrzeć do osób, które miały w przeszłości kontakt ze stroną internetową czy aplikacją wybranej firmy czy marki. Rich media, czyli nasze reklamy interaktywne, będą w stanie przekonać klientów, którzy poprzednio nie zdecydowali się na skorzystanie z usług, do ponownego rozpatrzenia oferty reklamodawcy.

Przykłady