IVR (ang. Interactive Voice Response) – system w technologii telekomunikacyjnej, umożliwiający interaktywną obsługę, w tym wysłuchanie nagranego wcześniej komunikatu, a następnie wybranie pozycji z menu. IVR umożliwia przy pomocy klawiatury lub głosowo wybranie opcji przedstawionej w wysłuchanym komunikacie.

To wielofunkcyjne narzędzie z powodzeniem znalazło zastosowanie w wielu branżach. Łatwość obsługi oraz dostęp do konkretnych, wybranych opcji i informacji są ogromnymi zaletami takiego rozwiązania. Oszczędzają czas oraz zapotrzebowanie na personel, a dodatkowo są znacznie bardziej opłacalne oraz działają 24 godziny na dobę. Odpowiednio wykorzystane IVR jako narzędzie marketingowe sprawi, że efektywność znacznie się podniesie.

IVR jest narzędziem, które znacząco ułatwia między innymi pozyskiwanie leadów. Komunikację możemy kierować zarówno do odbiorcy z baz B2C, jak i firm z bazy B2B.

Zalety kampanii IVR:

Ogromną zaletą kampanii IVR jest z pewnością fakt, że pozwalają one osiągać zaskakująco wysoką liczbę konwersji. Poza tym, na uwagę zasługuje także precyzja, z jaką trafiają do określonej grupy docelowej w wyznaczonym czasie. Tego rodzaju kampanię da się też połączyć z innymi narzędziami reklamy mobilnej i prowadzić spójną strategię na wielu polach. Duże znaczenie ma również bez wątpienia szeroka możliwość monitorowania i analizy kampanii, gdyż w ten sposób nieustannie można ją ulepszać. Jest to narzędzie nowoczesne, dzięki któremu pozyskiwanie leadów staje się prostsze i efektywniejsze.

Nasze techniki targetowania:

  • Demograficzne

    Kampania IVR może być kierowana na odbiorców według danych demograficznych. Oznacza to, że reklama dotrze np. do użytkowników z wybranego obszaru, co ma duże znaczenie w przypadku działalności prowadzonej lokalnie (m.in. usług lub sklepu stacjonarnego). Ponadto, tego rodzaju pozyskiwanie leadów może zostać również ukierunkowane na osoby z danej grupy wiekowej lub płci, co sprawi, że prawdopodobieństwo sukcesu znacznie wzrośnie. Skupianie się na konkretnej grupie konsumentów, u której szansa na nawiązanie współpracy jest najwyższa, zazwyczaj sprawdza się o wiele lepiej niż w przypadku niedoprecyzowanej reklamy.

  • Jakościowe

    Oferujemy również targetowanie jakościowe, co oznacza, że prowadzona kampania IVR może trafić do osób o konkretnych upodobaniach. To, że konsument interesuje się daną dziedziną, znacznie zwiększa szansę na to, iż przyciągnie go reklama związanego z nią produktu lub usługi. Co więcej, kryterium może też stanowić na przykład posiadany model telefonu, taryfa operatorska i średnia wysokość rachunku. Poza tym, przy pomocy tego typu pozyskiwania leadów możemy również wybrać, czy kierujemy kampanię na segment biznesowy czy prywatny.

– wiek

– płeć

– adres

– miejsce najczęstszej lokalizacji

– segment prywatny czy biznesowy

– taryfy operatorskie

– średniomiesięczna wysokość rachunku ARPU

– zainteresowania

– rodzaj poszukiwanych treści

– sposób użycia internetu

– model telefonu