Geolokalizacja historyczna
Geolokalizacja historyczna stwarza możliwość analizy ruchu użytkowników, którzy w określonym czasie przebywali w określonym miejscu. Do tak stworzonej bazy danych jesteśmy w stanie dotrzeć za pomocą komunikacji mobile. Nawet jeśli będą już w całkiem innym miejscu.
Przykłady:
• Stworzenie bazy osób, które odwiedził targi motoryzacji i wyświetlanie im reklamy dilerów samochodowych w kolejnym tygodniu
• Stworzenie bazy osób, które robią cyklicznie zakupy w centrum handlowym w centrum miasta, by wysłać do nich ofertę promocyjną zachęcającą do odwiedzenia sklepów zlokalizowanych w pobliżu.
• Stworzenie bazy osób, które odwiedziły markety budowlane i wyświetlenie im reklamy z ofertą konkurencyjnego sklepu internetowego.
• Stworzenie bazy osób, które zatrzymały się na dworcu lub lotnisku z jednoczesnym wyświetlaniem im oferty przewozu i późniejszy remarketing do zebranej bazy, niezależnie od tego z jakiej aplikacji aktualnie korzystają
Na podstawie zbieranych przez nas danych z mobile wiemy kim są użytkownicy urządzeń przenośnych, czym się interesują, jak spędzają wolny czas i na jakim etapie życia są obecnie. Głęboka analiza działań Klientów na smartfonach i tabletach pozwala na stworzenie profili psychograficznych tych osób i właściwe zaprojektowanie komunikacji marketingowej i strategii angażowania odbiorcy.
Dzięki geolokalizacji historycznej dowiesz się między innymi:
1. Gdzie są Twoi klienci
2. Jaka jest wartość nieruchomości
3. Gdzie jest najlepsze miejsce na biznes
4. Jak zapewnić bezpieczeństwo imprez masowych
– wiek
– płeć
– adres
– miejsce najczęstszej lokalizacji
– segment prywatny czy biznesowy
– taryfy operatorskie
– średniomiesięczna wysokość rachunku ARPU
– zainteresowania
– rodzaj poszukiwanych treści
– sposób użycia internetu
– model telefonu